Sytuacje lękowe

Zaktualizowano: 3 wrz 2020

Sytuacje lękowe


Odczuwanie niepokoju w trakcie nowych sytuacji życiowych jest czymś zupełnie normalnym. Czy to moment w trakcie którego zmieniamy miejsce pracy , czy zmiana otoczenia ,wystąpienia publiczne ,prezentacja kontrowersyjnych rozwiązań ,spotkanie z przełożonym .W momencie gdy nasz organizm odczuwa niepokój , strach zaczyna dawać duży zastrzyk adrenaliny .Adrenalina powoduje przyspieszenie bicia serca ,przesyłany jest dodatkowy tlen do układu nerwowego i mięśni , podwyższa się poziom cukru we krwi i powoduje ,że się pocimy .Lęk nie tylko jest negatywistyczny ale również spostrzegać go można jako pozytyw zdrowych rywalizacji , motywuje i powoduje szybsze osiągnięcie celu w zależności od predyspozycji osobowościowych .,,Nawet bardzo doświadczeni mówcy jak Kate Couric z CBS Evening News doświadczają lęku przed mówieniem’’ Aby zniwelować lęk destrukcyjny bardzo istotne jest przygotowanie , które dodatkowo wzmocni pozytywnie własne ,,Ja ‘’ i pewność siebie. Często lękliwe osoby , nie do końca się przygotowują i dlatego czują się przytłoczone danymi zdarzeniami.

W przypadku rekrutacji – zapoznaj się z firmą , nie twórz tych samych listów motywacyjnych do wszystkich organizacji którymi jesteś zainteresowany , używaj faktów tworząc CV a nie marzeń , pisz tylko to co jest zgodne z prawdą -Autentyczność jest naprawdę w modzie .

W przypadku tworzenia prezentacji - sporządź notatki ,przećwicz prezentacje , przeanalizuj wnioski , upewnij się ,że odbiorcy o to chodziło , nagraj siebie następnie dokonaj samooceny – mimo ,że to jest najtrudniejsze - wzmacnia kompetencje i uruchamia samokrytycyzm. Skorzystaj z głębokiego oddychania , korzystaj z infogafiki i pomocy wizualnych , zaplanuj przerywniki .

W przypadku spotkania z klientem : Pokaż ,że masz wiedzę i pasję . Stwórz klientowi wizję partnerstwa i wzajemnych korzyści

W przypadku spotkania z Zarządem- pamiętaj liczą się fakty , argumenty , konkrety. Bądź przygotowany i zdeterminowany .

Cytat ,,Skuteczna Komunikacja w Biznesie’’ Cheryl Hamilton#rady #lęk

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie